READING

2 nedēļas līdz aizbraukšanai

2 nedēļas līdz aizbraukšanai

Tuvojas aizbraukšanas datums un ir skaidrs, pārvākšanās uz Kambodžu nav tikai plāns un attāls sapnis, viss notiek pa īstam.

Ikdienā prāts svārstās starp divām pozīcijām – ir miers, jo viss ir kārtībā un vai tiešām mēs visu paspēsim? Vēl pa galvu šaudās domas, ka mēs pārspīlējam ar to un ar šo, bet no otras puses internetā lasāmā informācija tikai apstiprina, ka par daudz sagatavoties nav iespējams.

potēšanās

Jau četras reizes esam bijuši potēties, ir izpotētas visas obligātās lietas un gandrīz visas ieteicamās potes. Lai ātrāk tiktu galā ar potēm, mēs potējām uzreiz pa divām potēm vienā reizē (cik vien to ļāva potēšanās kārtība). Mazliet sāpīgi pleci un niezoša sajūta pēdējās nedēļās nav novirze no normas, bet tāds normāls stāvoklis. Vēl esam tikuši arī pie dzeltenajām, starptautiskajām pošu pasēm, bez kurām, cik zinu, esot grūti iebraukt un izbraukt no Kambodžas, jo dzeltenā drudža pote ir obligāta visiem iebraucējiem. Iespējams mūs gaida vēl viena pote otrā galā, bet visādi citādi šis jautājums ir nokārtots.

atbrīvošanās no mantām

Mantas gandrīz visas ir sapakotas, daļu aizvedām pie vecākiem, daļu atdevām draugiem, daļu izmetām ārā, daļu vēl metīsim ārā un daļu notirgojām mūsu tirdziņā. Arī lielais dators ir pārdots. Pāri palikušajam ir jāspēj ietilpināties divās rokas bagāžās un divās līdzi ņemamajās bagāžās. Nav jau tā, ka viss ir beidzies, vēl kāda trešā daļa mantu mētājās pa dzīvokli, bet arī ar to mēs tiksim galā. Vispār prieks, ka tālāk dzīvosim bez štruntu kaudzes. No lielajām lietām mums vēl ir palikusi Alfiņa, kuru droši vien spēsim pārdot tikai attālināti, jau atrodoties Kambodžā.

pirkumi

odi

Zanes skolas sūtītajā aprakstā mums ieteica ierasties ar savu pretodu līdzekli, lai mēs būtu pasargāti jau no ielidošanas brīža. Gandrā ieraudzījām un nopirkām 50% DEET pretodu līdzekli. Dārgs un baigā ķīmija, no otras puses nav skaidrs, kā tieši darbojas visi tie Rimi pretodu līdzekļi par 1,50 Ls.

saule un UV starojums

Vēl apgādājāmies ar 30+ pretiedegumu krēmu. Vietējos krēmus Kambodžā nevarot pirkt, kur pagadās, jo vietējie sapņo par gaišāku ādu un krēmos ir iestrādātas ādu balinošas vielas.

Pētot informāciju internetā uzzināju, kāpēc Āzijā ir tik milzīgs satraukums par sauli un UV starojumu. Izrādās, ka, piemēram, Latvijā vasarās UV indekss svārstās ap 5 un 6. UV 8 ir ļoti reti sastopams un tiek saukts par ļoti augstu. Salīdzinājumam, Kambodžā var bieži sastapt arī UV 11 (pat tagad, rakstīšanas brīdī) un augstāku, kas nozīmē, ka dienas vidū saulē labāk nerādīties un ir vēlams nēsāt drēbes ar garām rokām, kā arī tiek ieteikts lietot saules brilles ar labu UV aizsardzību. Īsāk sakot saules briļļu pirkšana ir gandrīz obligāta, tagad vienīgi atliek izdomāt, vai nepieciešama 4. UV aizsardzības kategorija vai pietiek ar 3.

Lai pasargātu galvu no saules Zane nopirka interesanta paskata tūristu lakatu, kuru var uzvilkt 15 dažādos veidos. Lakats ir primitīvs un vienkāršs, un vienlaikus fantastisks. Man nekad nav gribējies kļūt par lakata nēsātāju tik stipri kā tagad.

drēbes

Ir nopirkta kaudzīte ar t-krekliem un šortiem. Puspajokam, esam lasījuši brīdinājumu, ka Kambodžā nedēļā aiziet ap 20 t-kreklu, jo karstumā tos nākas mainīt trīs reizes dienā.

lietus

Lai aizsargātu telefonu un dokumentus no izmirkšanas lietus sezonā, ir nopirkts viens neliels un vienkāršs ūdens maks. Ar to vajadzības gadījumā varētu milzīgās lietus gāzes arī nofilmēt, telefonu atstājot sausumā.

soma

Brīvajos brīžos plānojam izbraukāt Kambodžu un apkārtējās valstis tāpēc nopirkām 25 litrīgu Lafumas somu, kuru būtu ērti nēsāt apkārt īsos nedēļas nogaļu izbraucienos. Tā ir tieši tik maza, lai to varētu ērti nēsāt apkārt staigājot pa pilsētu un tieši tik liela, lai tur ietilptu ūdens, mazliet drēbju un maza foto kamera. Īpašs prieks par to, ka somai ir arī lietus pārvalks, kuru var uzvilkt 10 sekunžu laikā.

Kā jau minēju iepriekš, varbūt mēs gatavojamies par daudz, varbūt par maz, šis mums ir pirmais šāda līmeņa izgājiens tāpēc nav pietiekamas pieredzes, lai novilktu robežu, kur beidzas praktiski derīga darbošanās un kur sākas pārspīlēšana, trakošana. Skaidrs, ka tikai tajā galā redzēsim, ko būsim piemirsuši un kas bijis lieks.


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here