video: Phnom Chisor

Sestdien pirmo reizi devāmies aplūkot kādu vietējo templi. Izvēlējāmies Phnom Chisor, jo tas atrodas uz salīdzinoši “neiemītas takas,” nav īpaši liels, nav pārāk labā stāvoklī, bet no tā paveras neticami skaistas Kambodžas lauku ainavas ar rīsu laukiem un palmu audzēm.

Pašas ainavas droši vien labāk varēs novērtēt foto galerijā, kuru sagatavosim tuvāko dienu laikā, bet uz šo brīdi ir gatavs video. (Filmējot galvenokārt Zanes nopelns, bet montējot mazliet palīdzēju arī es)

Saite uz video: Phnom Chisor

Kopumā esam ļoti apmierināti ar šo piedzīvojumu un braucienu, spējām vienas dienas laikā sakrāt kaudzi ar patīkamiem iespaidiem par Kambodžu un atsaucīgajiem khmeriem.

Viss brauciens mums abiem kopā izmaksāja apmēram 22 dolārus, kas ietver visas transporta biļetes, ieejas biļetes tempļa teritorijā, ēšanu un ūdens pirkšanu neierobežotā daudzumā. (Mazā ūdens pudele ārpus pilsētas maksā sešus santīmus, turklāt ūdens vienmēr ir atdzesēts ledus kastē)

Phnom Chisor

Kalna (phnom) teritorijā atrodas vairākas svētās ēkas no dažādiem laika periodiem. Uzkāpjot pa 412 dažāda augstuma pakāpieniem nonācām līdz šim klusākajā un mierīgākajā vietā šajā valstī. Lēnām un nesteidzoties baudījām skaistos skatus, vēja vēsmas, tempļus un mieru. Jo vairāk laika pavadījām uz kalna, jo vairāk cilvēku sastapām, bet pat tad tur droši vien bijām kopumā kādi 6-8 baltie tūristi. Galvenais un vecākais templis kalnā ir celts 11. gadsimtā par godu induisma dievībai Brahma. Tempļa senais nosaukums ir Suryagiri – “Saules kalns.”

Priecājāmies, ka izšķīrāmies par labu šim templim, jo par pārējiem Pnompeņas tuvējiem tempļiem lasījām, ka miera baudīšanai, tos vēlams apmeklēt darba dienā, citādi var satikt pūļus ar vietējiem, kas dodas atpūsties un nest ziedojumus mūkiem.

Papildus informācija par Phnom Chisor:

 

 


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here