Mekongas plūdi satelītu uzņēmumos

Šobrīd Dienvidaustrumāzijas valstis cieš no pēdējā desmitgadē lielākajiem plūdiem. Plūdu skartas ir 17 no 24 Kambodžas provincēm. Pēc Sarkanā krusta datiem plūdos ir bojā gājuši vairāk kā 200 cilvēki un 34 000 ģimenes ir evakuētas. Tiek rēķināts, ka katru gadu plūdi Indoķīnas valstīs rada zaudējumus 60-70 miljonu dolāru apmērā un vienlaikus tie rada ienākumus 8-10 miljardu.

Piedāvāju aplūkot fotogrāfijas no satelītiem, kurās var labāk apjaust plūdu apmērus. Šajos kadros ir kombinēta informācija no parastās un infrasarkanās kameras, lai precīzāk noteiktu ūdens virsmas platību. Šeit ir redzama šī brīža situācija:

Šeit var aplūkot animāciju ar trīs kadriem. Google maps, viens aprīļa kadrs, sausajā sezonā un trešais pirms dažām dienām:

Kontūrkarte ar platībām, kuras regulāri tiek appludinātas:

Avoti:

 


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here