karaļa tēva dzimšanas diena

uguņošana

Īsi gribēju pieminēt, ka Kambodžā nesen ieradās karaļa tēvs Norodom Sihanouk.

Karaļa tēvam 31. oktobrī bija 89. dzimšanas diena un viņš atgriezās valstī, lai piedalītos dzimšanas dienas svinībās. Līdz šim karaļa tēvs uzturējās ārpus Kambodžas par iemeslu minot ļoti slikto veselības stāvokli.

“Even though I still have health problem and need treatment every day, Samdech Ta (King-Father) and Samdech Yeay (Queen-Mother) will not depart out of Cambodia,” he said.

“I was born on Oct. 31, 1922 and tomorrow I will be 90 years old. I will stay with my people forever. And if Chinese doctors want to treat me, please come to Cambodia,” he added.

Norodoma dzimšanas dienas svinības agrāk esot svinētas pat veselas trīs dienas, bet šoreiz publiska svinību ceremonija notika tikai vienu dienu un mēs to diemžēl palaidām garām. Vienīgais, ko redzējām ir svētku uguņošana, kura, cik noprotu, gan notika visus trīs vakarus pēc kārtas.

uguņošana

Norodoms ir tautā ļoti mīlēts un cienīts karalis par spīti pretrunīgajai sadarbībai ar Sarkano khmeru režīmu. Šīs valsts vēsturi, līdzīgi, kā Latvijas, ir grūti izklāstīt dažos teikumos tāpēc to nemaz nemēģināšu.

Vislabāk par svinīgās ceremonijas gaitu ir uzrakstījis Casey Nelson – Birthday of King Father Norodom Sihanouk of Cambodia

Interesants fakts, kas attiecas ne tikai uz karaļa tēvu, bet uz visiem khmeriem ir tas, ka viņi “piedzimst vienu gadu veci” un pēc viena gada svin savu otro dzimšanas dienu. Tāpēc sanāk, ka pēc vietējo skaitīšanas sistēmas karaļa tēvam apritēja 90 gadi. Tas nozīmē, ka vienmēr, kad uzzināsim kāda vietējā iedzīvotāja vecumu mums patiesībā ir jāatņem viens gads, lai uzzinātu “patieso” vecumu.


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here