READING

budistu mūks lietū

budistu mūks lietū

Katru rītu Pnompeņas ielās iziet budistu mūki, kuriem cilvēki ziedo pārtiku.

Pie mūsu dzīvokļa ir khmeru ēdnīca, kura katru dienu izdala ēdienu vismaz diviem vai trijiem mūkiem. Dažkārt, ja esmu ēdnīcā savās vēlajās brokastīs, man gadās redzēt visu procedūru. Kad mūki tuvojas ēdnīcai, kur viņus jau sagaida, virtuvē sākas rosīšanās, lai sagatavotu viņiem dažas ēdienu porcijas. Dažreiz mūkus nosēdina, ja ēdiens vēl nav sagatavots.

Šajā valstī cilvēkiem patīk nosēdināt citus cilvēkus, esmu ticis nosēdināts visdīvainākajos apstākļos – nakts vidū, lielceļa malā, degvielas uzpildes stacijā utt.  – pietiek tikai kaut kur aiziet, lai viņi tevi gribētu apsēdināt, pat tad ja tas ir pilnīgi lieki un jāgaida tikai pāris brīži. Dažreiz jāpajautā tikai viens jautājums, bet tevi ved apsēsties un tikai tad mēģina uzklausīt.

Tad viņu tarbās ieliek ēdienu, parasti rīsus un dārzeņus. Interesanti, ka sievietes viņiem nedrīkst pieskarties, tāpēc viss tiek nokārtots tā, lai ēdiens nonāktu tarbā bez mazākās aizķeršanās. Mūki noskaita savu skaitāmo un prom ir.

Varbūt būs kādu reizi jāpaķer līdzi mazā kamera, lai šo procedūru varētu slepus, bez liekas uzmanības iemūžināt.

Atcerējos, kāpēc šis stāsts tiek stāstīts, tāpēc, ka tajā lietainajā dienā noķēru vienu klasisku kadru:


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here