Sieam Reap tempļi Ziemassvētkos

Pēc pavisam īsas atpūtas Pnompeņā, kopā ar maniem vecākiem devāmies Sieam Reap virzienā. Pirmā diena, ko pavadījām tempļos bija 24. decembris un šīs dienas vakarā atzīmējām Ziemassvētku vakaru ar skaistām vakariņām un skype zvaniem Latvijas virzienā.

Tie iespaidi, kas tika gūti apskatot tempļus, ir tik grūti aprakstāmi vārdos… Arī bildes un video parāda tikai pavisam nelielu daļiņu no tā iespaidīguma, sajūtām un emocijām. Tur ir tiešām skaisti. Mēģiniet iedomāties!

Tempļos ir īpaša aura, kas nes sev līdzi mieru un klusumu, un veco laiku burvību. Taisnības labad arī jāsaka, ka daži no tempļiem bija tā pārpildīti ar tūristiem, ka grūti saprast – kāda vispār jēga te nākt un kaut ko skatīties. Tad mēs ar Miku prātā salīdzinājām iespaidus ar iepriekšējo braucienu, kad visos tempļos bijām tik pat kā vienīgie apmeklētāji. Bet salīdzināt nevajag – tas nenes nekādu labumu. Un arī ar visiem tiem cilvēkiem tajos tempļos – arī tad tie skati un idejas – tie bija neaprakstāmi!

Redz kāds bija mūsu plāns tempļu apskatei (varbūt kādam noder):

Pirmā diena: Beng Mealea templis, kas atrodas nedaudz ārpus Siem Reap, bet noteikti ir apskates vērts. Tas ir templis, kas atmīnēts un atklāts apmeklētājiem tikai pavisam nesen. Šajā templī atļauts kāpelēt pa kritušajiem akmeņiem – iespaidi: neaprakstāmi.
Atceļā no Beng Mealea piestājām pie Rolous grupas tempļiem. Apskatījām visus trīs no tiem: mazo, bet interesanto Lolei templi – tas celts no citas krāsas (sarkaniem), nelieliem ķieģelīšiem. Diezgan sliktā stadijā, bet skaists; kā arī Bakong un Preah Ko templi.

Otrā diena: devāmies uz centrālo tempļu “apli”. Ir dažādas versijas un iespējamās secības kādās šo apli var iziet, bet šajā reizē sākām ar Bayon templi. Bayon templis tiek saukts arī par daudzo seju templi – mūsu pirmajā apmeklējuma reizē tas bija viens no iespaidīgākajiem tempļiem, bet šoreiz tajā bija TIK daudz tūristu, ka bija pat grūti uztaisīt bildi, kurā nebūtu svešu cilvēku. Tieši pirms Bayon tempļa apskates, satikām arī ziloņus un barojām tos ar banāniem! :) Pēc Bayon tempļa apskatījām Baphuon templi, kas iepriekšējā apmeklējuma reizē bija applūdis un nebija pieejams. Skatos no tempļa augšas bija tiešām tā kāpiena vērts!

Tālāk apskatījām Ziloņu terasi un devāmies uz Ta Prohm – izslavēto “Andželīnas Džolijas templi”. Pa ceļam redzējām vairākus nelielus tempļus, kuru apskatei pat nav nepieciešama ieejas biļete – bet tie tik un tā ir skaisti un iespaidīgi! Ta Prohm templī savukārt koki pārņēmuši savā varā lielu daļa tempļa. Koku nociršana sabojātu templi, bet arī to atstāšana ir kaitīga tempļa nākotnei.

Visbeidzot, kad likās, ka vairāk spēka nav vispār – devāmies uz visu tempļu templi – Angkor Wat.

Klipa beigās var redzēt arī nelielu kadru no mūsu trešās dienas, par kuru taps atsevišķs ieraksts – tajā redzams no Siem Reap nedaudz attālāk esošais templis Banteay Srei.


Es esmu Zane un Japānā es strādāju par skolotāju. Šajā blogā rakstu par piedzīvojumiem, iespaidiem, domām un idejām, kas rodas dzīvojot otrā pasaules malā.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here