READING

Jaunā gada sagaidīšana Vjetnamā – Vung Tao...

Jaunā gada sagaidīšana Vjetnamā – Vung Tao

Neliels video ieskats Vjetnamas kūrortpilsētā Vung Tao, kur mēs sagaidījām Jauno 2012. gadu (jā, tieši tik ilgi mēs esam vilkuši garumā ar šo video klipu :).

Kā jau parasti, mēs nemākam tā vienkārši atpūsties tāpēc, pirmajā rītā mazliet izlēkājāmies pa viļņiem un sākām meklēt iespējas, kā izpētīt pilsētu. Izdomājām, ka beidzot nomēģināsim tandēma divriteni, kuru var iznomāt tieši blakus viesnīcai. Romantiskās komēdijās un multfilmās tandēma divritenis ir jau nodrāzta klišeja, tur rāda, kā pāris brauc ar vienu riteni gar jūru, skan bezrūpīga mūzika un viss ir skaisti. Bet dzīvē viss ir savādāk. Tie tandēma braucamie ir domāti vietējo izmēriem, tāpēc sēdēšanas poza ir ļoti neērta. Bremzes nedarbojas vispār. Viss grab un čīkst tā, ka šķiet mums atpakaļ ceļā tas tandēms mums būs jānes uz muguras. Pēc 15 minūtēm mūsu pacietība bija galā, mēs atdevām grabažu atpakaļ un sākām plānot, kur lai tiek pie rollera.

Izrādās pavisam vienkārši, jo rolleri mums sagādāja tur pat viesnīcā. Nogājām lejā līdz garāžai, parakstījām papīrus un pēc 10 minūtēm jau bijām tikuši pie sava jaunā braucamā (kas nedzirdēts uz Kambožas fona, kur rolleri nereti iedod tāpat vien). Pirmā problēma bija atrast degvielas uzpildes staciju. Vietējie izrādījās neizpalīdzīgi un neieinteresēti, bet beigās visu atradām un bija labi.

Izbraukājām krietnu gabalu, sākumā metām cilpas gar jūru un centrālākām vietām, bet beigās atradām neiedomājami šauras ielas, kurās nekautrēdamies braucām iekšā un pētījām, kur ceļš mūs aizvedīs.

Kopumā mums patika Vung Tao, jo lai arī tā ir izteikta tūristu/kūrorta pilsēta mēs skaidri redzējām, ka tā nav gluži balto cilvēku iecienīta atpūtas vieta (brīžiem šķita, ka esam vienīgie baltie visā pilsētā). Pēc tempļiem, mīnētā Ličiju kalna un Kepas “džungļiem” tas bija tieši tas, kas vajadzīgs – mierīga atpūta pie jūras.

Jauno gadu tā arī sagaidījām, pavisam dīvainā valstī, kur pat viesnīcas personāls īsti nesaprata, kas tiek svinēts un kāpēc, bet šampanieša pudeli tomēr iedāvināja, jo tā laikam pienākas. Lai sagaidītu jauno gadu devāmies vakariņās uz jauku ķīniešu/vjetnamiešu restorānu. Bezdelīgu ligzdiņas neviens nemēģināja, bet tomēr pamanījāmies pasūtīt dažu labu aizdomīgo ēdienu, kas, kā parasti, garšoja ļoti labi. Šis pilnīgi noteikti bija dīvainākās un neaizmirstamākās Jaunā gada svinības manā mūžā.

Kā mums gāja Vung Tao skatieties zemāk:

Par to, kā mēs tikām līdz Vung Tao, varat lasīt šeit – ceļš no Kepas līdz Vung Tao.


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here