nopirkām ķiveres!

Tas, ka Kambodžā liela daļa vietējo brauc bez ķiverēm – mums jau sen vairs nav nekāds pārsteigums. Arī tas, ka esot tur, ķiveres mūsu (nu būsim godīgi, īpaši jau Mika) galvas izmēriem dabūt  ir ļoti grūti, ir zināms. Bet vai zinājāt, ka grūti nopirkt piemērotas ķiveres ir arī Latvijā?

Bijām izmeklējušies Latvijas internetā, salasījušies dažādu informāciju, pat noskatījušies Zebras raidījumu par ķiverēm, kad likās – esam gatavi, iesim un pirksim. Jau pirmajā veikalā mūsu gaidīja neliela vilšanās – biju iedomājusies, ka viss veikals būs vienās ķiverēs, bet klātienē piedāvājums nemaz tik liels nelikās. Nākamā vilšanās bija vēl smagāka – atklājās iemesls, kāpēc Mikam piemērotu ķiveri Kambodžā atrast bija tik grūti – izmērs. Mika galva visērtāk jūtas XXXL ķiverē. Jā, arī tādas ražo… Pirmajā veikalā šāda izmēra ķivere bija tieši viena (ar cenu, kas apmēram 3 reizes pārsniedza mūsu iecerēto).

Tā kā ķiveres pirkām pirmo reizi un diezgan specifiskiem apstākļiem – braukšanas ātrums lēns, neceļi, milzīgs karstumus un mazi mocīši, tad savas domas par to, kāda tipa ķiveri vēlamies, mainījām apmēram 2-3 reizes dienā. Pirms tam neko daudz par ķiverēm nezināju, bet tātad tas, ko nolēmām bija – pirksim atvērtā tipa ķiveri, kas nozīmē, ka žoklim priekšā nav aizsarga. Galvenais iemesls – tās vēdinās daudz labāk un ir piemērotas lēnākiem braukšanas ātrumiem. Otrkārt, gribējām ķiveri, kas aizsargātu ausis. Izrādās, ka arī Latvijā ir ispējams iegādāties tādus nelielus podiņus, ko liek uz galvas un piestiprina ar ādas lencēm – to mēs noteikti negribējām. Drošība tomēr ir diezgan svarīga. Zinājām, ka gribam arī vienāda modeļa ķiveres – lai bilžuki būtu smukāki un detaļas savietojamas. Diezgan ātri atmetām arī domu par ķiverēm ar paceļamo žokļa daļu.

Tātad, vēlējāmies ķiveres ar iebūvētām saulesbrillēm (bez tām Kambodžā nu nekādi), kā arī maksimāli labu ventilēšanu – lielā karstuma dēļ. Izrādījās, ka tas nebūt nav tik vienkārši. Vienā no veikaliem pārdevējs pēc apmēram 15 minūtēm aizgāja un atpakaļ nenāca. Zinu, zinu – mēs gribējām zināt vai ir mūsu izmērs un pielaikot tik pat kā katru ķiveri, kas atbilst mūsu prasībām. Bet vai tad tas nav tikai normāli?

Pēc trīs dienu ilgas staigāšanas pa veikaliem, nonācām MotoSports veikalā, kas atrodas netālu no Mēbeļu nama. Bijām priecīgi par pārdevēja pretīmnākošo un prasmīgo palīdzību. Mēs bijām gatavi pirkt ķiveres jau pirmajā dienā, bet beidzot bijām satikuši pārdevēju, kurš patiešām bija arī gatavs mums tās pārdot.

Nebija viegli, bet te nu tās ir – mūsu jaunās ķiveres! :)

Jā, jā – acīgākie varbūt pamanīs, ka neesam spējuši atrast ķiveres, kas atbilstu visām mūsu prasībām. Šīm ķiverēm nav atsevišķs saulesbriļļu stikliņš – bet toties mēs iegādājāmies tonētu nomaināmu priekšējo stikliņu, (nebūs jāliek brilles zem ķiveres).

Iepirkām arī dažādus līdzekļus – stikla aizsvīšanai, lietus pilēm un tīrīšanai. Par tīrāmo līdzekli priecājamies visvairāk, jo pēc pāris stundām uz Kambodžas neceļiem putekļi iekļūst visās malās. Vēlreiz paldies atsaucīgajiem MotoSports pārdevējiem!


Es esmu Zane un Japānā es strādāju par skolotāju. Šajā blogā rakstu par piedzīvojumiem, iespaidiem, domām un idejām, kas rodas dzīvojot otrā pasaules malā.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here