READING

daži no mūsu mīļākajiem Kambodžas augļiem

daži no mūsu mīļākajiem Kambodžas augļiem

Fotoizlase ar Kambodžas augļiem un lasītāju konkurss, par to, kā šos augļus sauc. Piedāvājam arī lielisku balvu!

Ja pavēro dienu skaitītāju šī bloga labajā augšējā pusē, izskatās, ka jau kādu krietnu brīdi par mājām saucam Kambodžu. Beidzot esam saņēmušies parādīt un pastāstīt par te esošajiem augļiem. Iespējams, ka daļu no tiem var dabūt arī kādos Latvijas veikalos, bet mums lielākā daļa no zemāk esošajiem bija atklājums.

Visus garšīgos Kambodžas augļus, kurus pazīstam, mums neizdevās iekļaut šajā reizē, bet par pārējiem varbūt kādā citā reizē.

Lai stāstīšanu padarītu interesantāku un saņemtu kādas ziņas arī no tevis, dārgo lasītāj, taisīsim mazu konkursiņu. Viss, kas Tev ir jādara – komentāros jānosauc tik daudz no augļiem, cik zini. Pēc kāda nenoteikta laika arī publicēsim pareizās atbildes. (bet nu tā godīgi, bez skatīšanās googlē un vikipēdijā :)

Balvā mēs jums uzsauksim lieliskas vakariņas kādā fantastiskā Kambodžas restorānā.

A: Te nu arī mūsu pirmais eksemplārs, no ārpuses spilgti rozā ar zaļām lapām, cietu miezu, kas viegli lobās (kā mandarīnam). Iekšpuse mēdz būt spligti rozā, bet visbiežāk ir balta ar mazām sēkliņām, kā zemenei. Pašam auglim nav pārāk izteiktas garšas, bet ja uzspiež nedaudz laima sulas, tad parādās mierīga, taču ļoti patīkami salda garša. Kad tikko ieradāmies Kabodžā, ēdām pa pāris augļiem dienā, tagad gan kādu laiku neesam pirkuši.

IMG_7373 IMG_7375

Tie, kuriem iekšpuse ir rozā krāsā, dikti krāso rokas – gluži kā bietes.

IMG_7393

B: šķiet šim pārāk daudz komentārus nevajag. Zaļa ārpuse, dzeltenīgi orandžs iekšā, parasti ar sēklām, ja ir sezona tad salds, ja ne tad ne visai. Parasti, ļoti grūti mizojams, pat ja gatavs. Tāpēc arī vietējie īpaši necenšas un šo augli bieži ēd šādi – pārgriež četrās daļās un ēd bez mizošanas visu, ko var apēst (mizu protams neēd).

IMG_7377

C: Šis ir viens no mūsu pēdējiem jaunatklājumiem un vienlaikus viens no pašiem garšīgākajiem vietējiem augļiem. No ārpuses gandrīz melns, parasti diezgan netīrs, iekšā balts, sadalīts daiviņās gluži kā ķiploks. Miziņa no iekšpuses ir tumši sarkana un arī krāso gan rokas, gan visu citu kam tiek klāt. Parasti, miziņu pārgriež uz pusēm un tad izēd vidu. Vidus daļā ir viens kauliņš. Ļoti salds un garšīgs – iesakām visiem!

IMG_7380

D: No ārpuses zaļš, mēdz būt pa pusei violets. Iekšā balts un vidū dažas sēklas. Pasniedz pārgriežot četrās daļās un izēdot vidiņus – tos, kas apakšējā bildē tādi ūdeņaināki izskatās. To augļa daļu, kas ir gar pašu mizu neēd. Tā ir tāda miltaina un atstāj velkošu sajūtu mutē un uz lūpām, savukārt ūdeņainā vidusdaļa ir ļoti garšīga un atsvaidzinoša.

IMG_7382 IMG_7383

E: Lieliski augļi, lai ēstu vakarā pie filmas. Diezgan pamazi, jāmizo, vidū sēkliņa. Vidusdaļa tāda saldena un gluma – it īpaši garšīgas ja pasniedz aukstas.

IMG_7386

F: zemāk esošai auglis ir radinieks augstāk esošajam. Pēc garšas līdzīgs, mazliet grūtāk mizojams, arī šim vidū sēkliņa.

IMG_7387

G: no ārpuses zaļgans, atgādina zvīņas, iekšpusē tādi zvīņu izmēru gabaliņi, kas sniedzas līdz centram. Ja gatavs, tad pats gandrīz sadalās daļās. Mazi kauliņi, īpatnēja, saldena garša.

IMG_7388 IMG_7391

H: No ārpuses izskatās pēc lielas plūmes, bet iekšpusē pēc bumbiera, garša līdzīga negatavam nektarīnam.

IMG_7389

I: no ārpuses zaļš, mēdz būt dzeltens, vai arī tāds pavidam, kā tas, kas bildē. Iekšā spilgti dzeltens vai pat orandžs. Ja gatavs, ļoti sulīgs. Augļa vidū milzīgs kauliņš.

IMG_7390

J: Šeit jau laikam nav nekādu jautājumu par to, kas tas ir, bet varbūt varat pastāstīt, kapēc viens liels un viens mazs? Un, kā būtu ar to, kā tos lieto un kur?

IMG_7392

Rakstiet savus atbilžu variantus komentāros un drīz arī uzzināsiet pareizās atbildes!


Es esmu Zane un Japānā es strādāju par skolotāju. Šajā blogā rakstu par piedzīvojumiem, iespaidiem, domām un idejām, kas rodas dzīvojot otrā pasaules malā.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here