READING

īsumā par to, kas šobrīd notiek Pnompeņas ielās...

īsumā par to, kas šobrīd notiek Pnompeņas ielās

Šodien Pnompeņas (Kambodžas galvaspilsētas) ielās notika (un turpinās) kārtējais opozīcijas gājiens un mītiņš.

Opozīcijas partija joprojām nevēlas atzīt par derīgiem vēlēšanu rezultātus un partijas atbalstītāji ir sabraukuši no provincēm, lai publiski paustu sašutumu šajā jautājumā. Vēlēšanās tika novēroti dažāda veida pārkāpumi: incidenti ar nomazgājamu tinti, ir zināmi cilvēki, kuri ieradās vēlēšanu posteņos un konstatēja, ka par viņiem balss jau ir nodota utt. Tomēr oficiāli vēlēšanu rezultāts netiek apstrīdēts un jaunas vēlēšanas neviens rīkot negatavojas. Arī šis zaudējums opozīcijai būtu vērtējams, kā uzvara, jo tik augsts rezultāts vēl nekad nebija sasniegts. Pozīcijas partija tika pie 68 pārstāvjiem, bet opozīcijas partijai 55 vietas parlamentā. (vairāk par vēlēšanu rezultātiem var lasīt wiki) Šis rezultāts ir galvenais iemesls, kāpēc partija tik aktīvi cenšas cilvēkus vest ielās.

OK, atpakaļ pie lietas. Īss video no šodienas notikumiem:

Ja seko līdzi sociālajiem tīkliem, tad ir skaidrs, ka viss ir ok. Mūki ar aifoniem bildējas pie dzeloņdrātīm. Cilvēki turpina pulcēties centrālajā parkā, bet kopējais noskaņojums joprojām ir mierīgs. Policijas un militārie spēki joprojām izrāda apbrīnojamu mieru attiecībā pret notiekošo un pagaidām nekāda vardarbība pret protestētājiem netiek pielietota un cerēsim, ka tas tā arī paliks.

Pozitīvā ziņa ir tāda, ka Zanei rīt ir brīvdiena, bet ne tāpēc, ka notiek demonstrācija, bet tāpēc, ka galvenās ielas ir daļēji slēgtas un pilsētā ir/būs pamatīgi sastrēgumi.


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here