Rīt sākas Ūdens festivāls

Rīt Pnompeņā sākas Ūdens festivāls.

Runā, ka 2,5 milijonu pilsētā atbraukšot, vēl kādi 2 milijoni cilvēku no visām provincēm. Visi, kas prātīgi, gatavojas mukt prom no pilsētas. Mēs izlēmām palikt un paskatīties, kas notiek.

Šodien izbraucu līkumu gar parkiem un upes malu. Visur notiek rosība. Centrālajos parkos norobežo zālājus, lai piknikotāji neizdomā iznīcināt rūpīgi koptos zaļumus. Tiek slietas skatuves un tirgotāju teltis. Policija visās malās, bet tas jau nav nekas pārsteidzošs. Plānots, ka pilsētā būšot vismaz 6000 kārtības sargu. Jaunajam lielveikalam svētku dienās būs papildus apsardze 200 cilvēku apjomā.

Uz Dimantu salas milzīga tirgotāju telšu pilsēta jau gandrīz gatava. Pārstāvētas visas tirgotāju jomas sākot ar viltotām jostām un hotdogiem, līdz pat zobu pastas tirgotājiem un kosmētikas bodēm. Ar šo vietu un svētkiem saistās arī ļoti traģisks atgadījums, kad pirms 4 gadiem uz tilta, kas savieno pilsētu un Dimantu salu tika līdz nāvei samīti 347 cilvēki un 755 ievainoti. Cerams, ka šogad svētki notiks mierīgākā gaisotnē.

Braucot gar upi redzēju vairākas svinīgās liellaivas, kurās uzbūvēti metāla režģi ar krāsainām lampiņām. Iestājoties tumsai varēs redzēt krāšņus ornamentus ar Kambodžas tradicionālajiem, mitoloģiskajiem simboliem – pūķiem, daudzgalvu čūskām utt.. Pilsētā notiekti manāma pirmssvētku noskaņa. Nezinu vai mēs rīt tiešām kaut ko redzēsim, jo pilsētas centrālās ielas tiks bloķētas satiksmei un nav skaidrs, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai no mūsu dzīvokļa nokļūtu līdz upei, kur notiks laivu sacensības.

DSC02797 DSC02800 DSC02802

Arī tradicionālās sacensību laivas ik pa brīdim varēja manīt upē vai tās tuvumā. Ja pirms pāris nedēļām laivas tika krāsotas un dekorētas, tad tagad tās jau stāv ūdenī, jo vakaros un rītos notiek treniņu braucieni.

DSC02682-Edit

Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here