READING

otrā diena Japānā: Pastaiga pa Yokohamu

otrā diena Japānā: Pastaiga pa Yokohamu

Šodien gandrīz visu dienu sanāca staigāt pa pilsētu. Lūk arī foto ar īsiem komentāriem.

IMG_3320

No rīta nevarēju saprast, kāpēc parkā parādījušies zili plastmasas palagi. Liela daļa iezīmēti ar uzrakstiem, citus kāds sargā. Ir sajūta, ka būs, kāds pasākums, bet nav skaidrs, kas tieši.

Vēlāk Zane paskaidroja, ka vakarā būs uguņošanas šovs. Izrādās tie ir ļoti populāri un augustā plānoti vismaz trīs lieli uguņošanas pasākumi. Tālākās bildēs varēs redzēt, ka par godu uguņošanai vietējie ir noīrējuši tradicionālos japāņu tērpus, lai šos svētkus varētu izbaudīt vēl spilgtākā gaisotnē. Uguņošana bija iespaidīga. Stundu gara, labi, ka to varējām vērot no gultas guļot viesnīcā :) Lielākie šāviņi esot bijuši pat 480 metru diametrā. Kopā gaisā uzšāva 15 000 lādiņus. 10 minūtēm uzmanība pietika. Pēc tam tikai pametām acis uguņošanas virzienā. Troksnis iespaidīgs. Logi vibrē. Efekti interesanti. Bija gan pirotehniskas sirsniņas, gan smaidiņi, gan arī milzīgas pokemonu bumbas ar pareizām krāsām un proporcijām.

Vēl par pašiem paladziņiem. Izrādās, ka parkos nevar tā pavisam vienkārši gulēt un sēdēt. Apakšā ir jāpaklāj tieši šādi paklājiņi. Turklāt sociālās normas nosakot, ka uz paklājiņa nedrīkst stāvēt ar kurpēm kājās. Parkos cilvēku ir ļoti daudz un, cik saprotu, līdzīgas izdarbības būs arī tad, kad būs ķiršu un plūmju ziedēšanas laiks.

DSC07595 IMG_3318 DSC07579

Sapriecājos, kad ieraudzīju sava mopēda radiniekus. Honda Super Cub joprojām tiek lietots kā darba zirgs. Redzēju, gan vecus, gan jaunākus modeļus.

DSC07581

Yokohamā ir liels beisbola stadions. Izrādās, ka Japānā beisbols ir ļoti populārs sporta veids. Kādreiz noteikti aiziesim. Esmu dzirdējis, ka spēle ir ļoti garlaicīga, bet vismaz reizi mūžā būtu jāredz.

DSC07582

Neliels parks, kurā uz akmeņiem sēž bruņurupuči. Arī dīķis bija pilns ar šiem peldētājiem.

IMG_3332

“Mēģiniet netrokšņot,” apmēram tā varētu tulkot šo zīmi, kuru var atrast pilsētas parkos. Ir redzētas aizlieguma zīmes sarkanā krāsā, kas aizliedz, piemēram, barot putnus, bet šī zaļā zīme, acīmredzot cenšas būt pieklājīga un rekomendējoša.

DSC07580 DSC07584

Tradicionāls taksis, kuram ja labi ieskatās, var redzēt, ka sēdekļi ir pārklāti ar baltu audumu, dažiem pat bija mežģīņveidīgas, tamborētas maliņas, līdzīgi kā kādreiz bija uz vecmāmiņu televizoriem.

DSC07585 IMG_3334

Visas dienas garumā parkā sarodas aizvien vairāk cilvēku, kas aizņem sev labākās vietas.

DSC07593 DSC07597 DSC07596 IMG_3338

Vakaram tuvojoties parks jau gandrīz pilns.

IMG_3333 IMG_3323 DSC07590 DSC07589 DSC07588 DSC07587 DSC07586 DSC07612 IMG_3313

Japānā aparātos varot nopirkt visu. Pagaidām gan esam redzējuši tikai tādas parastas lietas un saldējuma aparātus.

Rīt meklēsim dzīvokli. Cerams, ka būs, kas tāds, ka uzreiz arī gribēsies vākties iekšā :)


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here