READING

gadžeti ceļošanai

gadžeti ceļošanai

Kā jau kārtīgs tehnoloģiju apsēstais, es pamazām sāku plānot, to, kādas ierīces jāņem līdzi uz Kambodžu.

Šis nebūs izbrauciens uz vienu nedēļu Eiropā – Kambodžā būs jāpavada pietiekami ilgs laiks, lai gribētos to izbaudīt pēc iespējas komfortablāk. Uz šo brīdi esmu izdomājis, ka būs nepieciešamas šādas lietas:

  • kvalitatīvas saules brilles
  • kompakta un neuzkrītoša foto/video kamera
  • ūdensizturīgs iPhone ietvars
  • vienkārša GPS ierīce

Iespējams saraksts vēl papildināsies, bet šīs šobrīd šķiet galvenās un svarīgākās lietas.

Brilles

Saule Kambodžā solās būs skarbāka kā Latvijā, ja līdz šim esmu 24 gadus gluži labi izticis bez saules brillēm, tad šis laikam būs pēdējais brīdis tās iegādāties. Noteikti gribu pirkt brilles Latvijā, vai pasūtot no interneta, jo vēlos būt pārliecināts, ka tās ir “īstas,” labas un kvalitatīvas. Negribas nopirkt briļļu ietvaru ar lētiem plastmasas gabaliem, kas acis bojā nevis sargā. Esmu iedomājies, ka brillēm būtu jābūt polarizētām, bet sīkāk neko izpētījis neesmu. Iedvesmai esmu palūkojies wired saules briļļu sarakstā, bet labprāt saņemtu komentārus par šo tēmu.

Kamera

Ikdienā sekoju līdzi Chris Glass foto blogam, un man ļoti patīk attēlu kvalitāte, kuru piedāvā GF1. Viņa pieeja ikdienas dokumentēšanai ir mani iedvesmojusi uz līdzīgu pašizpausmes veidu.

Esmu nonācis tik tālu, ka vēlos atbrīvoties no spoguļkameras lielajiem izmēriem. Šobrīd domāju, kā tikt pie testa kamerām, lai saprastu, vai varu Canon EOS 450D pārdod un pilnībā aizvietot ar kādu no jaunā tipa kamerām Panasonic GF1 (mikro četras trešdaļas), vai pirkt mazo kameru paralēli. Ideja ir tāda, ka lielo aparātu nēsāt apkārt un vilkt ārā nav īpaši racionāli. Daudz labākus mirkļus var noķert ar mazu un kompaktu ierīci, kas nepievērš sev lieku uzmanību.

Ideālajā variantā gribu nonākt līdz vienai ierīcei, kas spēj arī kvalitatīvi nofilmēt ikdienas ainas HD kvalitātē. 720p būtu kā minimums, jo to spēj pat mans telefons. Ja meklējumos nonākšu līdz konkrētam fotoaparāta modelim, grasos to vismaz nedēļu palietot un izmēģināt pirms iegādes, ja paveiksies tad varētu spoguļkameru pārdot un tās vietā lietot mazāku, bet spēkos tuvu. Sliktākajā gadījumā vienmēr var pāriet uz Canon EOS 600D, būtu ar ko bildēt un filmēt, bet ar tādu izmēru būs grūti izraut kameru no kabatas, nemanāmi veikt ātru kadru un doties tālāk.

Ūdensizturīgums

Ja esmu pareizi sapratis, tad Kambodžā iebrauksim tieši lietus sezonas vidū. Lietus tur var parādīties no zila gaisa izmērcēt līdz pēdējai vīlītei un pazust bez pēdām. Šādiem gadījumiem, labprāt gribētos tikt pie ūdensizturīgas somas nodalījuma vai speciāla foto/video gadžeta ietvara. Gribētos, lai lietus, mitrums un putekļi netraucētu manas iegribas kaut ko nofilmēt vai fotografēt, tāpēc šis ir aktuāls jautājums. Šis noteikti nav svarīgākais punkts, bet par šo lietu ir vērts padomāt. Kā viena no idejām būtu, piemēram, Fujifilm FinePix XP30 stila kamera. Maza, kompakta un ūdens droša, bet šāda tipa kameras nav no lētajām un varbūt man tāda nemaz nav nepieciešama un pietiktu vien ar vieglu un parastu plastmasas maisiņu kādu lieto laivu braucienos, lai tur ieliktu mobilo telefonu. Tas būtu pavisam lēts un vienkāršs risinājums.

GPS

GPS ir iebūvēts iPhone, bet Kambodžā ar mobilo internetu varētu būt vēl švakāk kā Latvijā. Cik zinu 3G ir pieejams, taču neesmu drošs, cik labi, tas darbojas ārpus pilsētas. Lai varētu droši orientēties pa valsti ir doma, ka būtu jāiegādājas GPS ierīce, kurā kartes tiktu ielādētas laicīgi un baterijas laiks šādam risinājumam būtu krietni labāks kā Apple telefonam. Arī telefonā var rīkoties līdzīgi, tāpēc šis nav pirmās nepieciešamības gadžets, bet ņemot vērā vēlmi nodarboties ar Geokešingu varbūt šis būtu labs brīdis, lai nošautu divus zaķus.

[hr]

Var jau būt, ka esmu aptracis uz gadžetiem, bet šķiet, ka minētās lietas ir pietiekami prātīgas. Ja kādam ir vēl kādas idejas par to, kas varētu būt nepieciešams dodiet ziņu.


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here