READING

vēl mazliet par dzīvokļu meklēšanu

vēl mazliet par dzīvokļu meklēšanu

Pēc jautājuma komentāros gribēju mazliet paskaidrot, kā mums veicās ar dzīvokļu meklēšanu.

Kā, jau Zane minēja iepriekš mēs atradām dzīvokli Pnompeņā. No rīta braukājām apkārt 3 stundas un aplūkojām dažāda tipa dzīvokļus ar stipri atšķirīgu kvalitāti un cenu diapazonu. Zanes skolā būs daudz jaunu skolotāju un mēs bijām priekšpēdējie, kas ieradās pilsētā, tas nozīmē, ka skolas nozīmētie mākleri jau bija izdalījuši kaudzi ar labiem dzīvokļiem :)

Jau otrais dzīvoklis, ko no rīta redzējām bija ļoti jauks un atbilda mūsu maksimālajai atvēlētajai summai, bet mēs izvēlējāmies skatīties citus, lai zinātu, kādi vēl varianti ir iespējami. Gribējās ietaupīt un varbūt atrast, ko labāku. Šķiet, ka mūsu pirmajam māklerim vairs nebija citu labu dzīvokļu, vai arī viņš speciāli mums rādīja štruntīgas mītnes. Es teiktu, ka katrs nākamais bija sliktāks par iepriekšējo – dārgāks, sīkāks, bez ērtībām utt. Dažiem dzīvokļiem 10 metru attālumā notika milzīgi “klusi” būvdarbi. Vienīgi uz beigām mēs redzējām patiešām skaitu dzīvokļu ēku, ar diezgan laba izmēra baseinu, jauku balkonu un mini sporta zāli, bet cena jau bija 1300 $, kas ir krietni ārpus tam, ko esam gatavi maksāt, kā arī pats dzīvoklis, nebija gaišs un nepavisam ne mājīgs.

Vispār dzīvokļu cenas ir dažādas, rietumniekiem noteikti ir grūtāk, jo cenas mainās no sejas (balta, tātad tev ir vairāk naudas), stāva (dažkārt pat + 50 $ par stāvu) un miljons citām nesvarīgām lietām. Vismaz 50 $ sastāda internets, kas visur ir iekļauts dzīvokļa cenā. Cenā iekļauj arī kabeļu TV, gāzi (elektrisko plīti redzējām tikai vienā dzīvoklī, gāze te ir norma), apsardzi un dzīvokļa uzkopšanu, no kuras laikam nav iespējams izvairīties, jo to standartā iekļauj visi. Šķiet, ka cenā iekļaujas vēl kas, bet to zināsim, kad redzēsim līgumu.

Bija daži labi, bet sīki dzīvokļi par 500-600 $, bet tādos var dzīvot tikai vientuļnieki, jo diviem cilvēkiem nav kur apgriezties. Sākot no 1000 $ var jau dabūt veselu māju, vienu tādu redzējām, diezgan švakā stāvoklī ar ļoti zemiem griestiem. Kopumā cenas ir diezgan dīvainas, dažbrīd krietni uzskrūvētas, bet jebkurā gadījumā es biju gaidījis, ka tās būs krietni zemākas un salīdzināmas ar Latvijas dzīvokļu cenām krīzes laikā. Bet šeit, tieši otrādi, neizbēgami tuvojas nekustamo īpašumu burbulis, visapkārt ceļ jaunas dzīvokļu mājas un cenas tik kāpj un kāpj. Gan jau uz vietas dzīvojot radīsies sapratne par to, kas ir normāla dzīvokļa cena.

Vēl mums svarīga bija vieta, tuvums skolai. Skola ir vēstniecību rajonā un tas nozīmē augstākas cenas. Viens skolotāju pāris ar bērnu atrada māju “pāri tiltam,” kas nozīmē, dikti tālu, bet cik saprotu, tad cena par visu māju, labā stāvoklī ir dažus simtus virs 1000 $.

Nezinu, cik tā ir taisnība, bet šis esot slikts mēnesis, kad meklēt dzīvokļus, jo esot liels pieprasījums, attiecīgi augstākas cenas un nekas labs vairs neesot pāri palicis. Neizklausās ticami, bet lai jau.

Īsumā, mums gandrīz nekas nepatika, no tā, ko redzējām, sākām jau domāt, ka esam pavisam izlutināti, līdz otrie mākleri parādīja ļoti patīkamu dzīvokli par saprātīgu summu, zemāko, kādu dienas laikā bijām redzējuši – 700 $. Šajā summā viss ir iekļauts izņemot elektrību, kas varētu būt ap 50 $, jo tur labu dienas daļu būšu es un turēšu ieslēgtu kondicionieri. Līgumu apzināti slēdzām uz vienu gadu, lai varētu iedzīvoties un vajadzības gadījumā nonākt pie lētāka un labāka dzīvokļa.

Gribēju vēl mazliet bilst par pārdošanu un imidžu. Pirmais mākleris rādīja dārgākus un štruntīgākus dzīvokļus, brauca ar nesvaigu tojotu un viņam bija krietni vecs sonī ēriksons, kas likās normāli, jo neko citu mēs nebijām redzējuši un te gandrīz visi braukā ar vecām tojotām, maziem mocīšiem vai milzu džipiem. Savukārt otrie mākleri atbrauca ar pasvaigu Lexus džipu, bija labi ģērbušies, patīkami komunicēja, spēja pajokot, lietoja iPhone un parādīja mums labāko dzīvokli par labāko cenu visas dienas garumā. Uzreiz izklausās, ka bling blings mūs ir pārņēmis savā varā, bet varbūt bling blings pie viņiem ir nonācis tāpēc, ka viņiem labi padodas savs darbs. Lai nu kā, esam apmierināti ar savu izvēli un nākamajos mēnešos dosim ziņu, vai viss vēl ir kārtībā un dzīvoklis mums patīk.

P.S.

Sākumā, kamēr vēl esam entuziasma pilni droši vien būs mazliet vairāk ierakstu, bet vēlāk droši vien vairāk par 2 nedēļā būs grūti izspiest :)


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here