Pirmais moto brauciens

5:00 svētdienas rītā, piķa melnumā devāmies nelielā izbraucienā ar mopēdiem.

Saite uz video – pirmais moto brauciens.

Šis tika plānots, kā lēns un mierīgs foto izbrauciens kopā ar Zanes kolēģi Deividu. Mums ļoti patika pirmais velo brauciens un gribējām lēnā garā izbraukāt tās pašas vietas, bet mans plāns bija sākt jaunu tradīciju – nelielus nedēļas nogales izbraucienus ar motocikliem. Sāksim ar īsiem dienas braucieniem, bet vēlāk gribu braukt garākos vairāku dienu piedzīvojumos, jo ir jau zināms potenciālais līdzi braucējs, cits Zanes kolēģis, kas šādi esot apceļojis Vjetnamu.

Nebiju paredzējis, ka Mekongas otrā pusē mūs gaidīs dubļu jūra, lai gan zinot, ka katru dienu līst, daļa pilsētas apkārtnes ir noplūdusi un provincēs ir nopietni plūdi īpašam pārsteigumam nevajadzēja būt. Lai nu kā, tagad zinu, ka pat ar pilsētas rolleri ir iespējams tikt cauri lipīgajiem dubļiem. Droši vien video tas neliekas tik traki, bet ceļa segums ir slidens un mālainie dubļi ļoti stipri grib pieķerties pie visa pēc kārtas. Ātri vien kājas paliek smagas un dubļiem aplipušas, bet mans mopēds ar sīkajiem riteņiem kļuva par motorizētu slēpi, jo priekšējais ritenis saķepa tā, ka vispār negriezās. Vietās, kur redzams gluds ceļš un nav nevienas pēdas ir vēl sliktāk, jo tas nozīmē, ka braukšana līdzināsies slīdēšanai pa ledu, tāpēc prātīgākā rīcība ir sekošana līdzi jau iebrauktām takām. Esmu guvis mācību un nākamajā braucienā apgreidošos uz normālu ikdienas mopēdu ar normāla izmēra riteņiem. Protams, var jau uzreiz ķerties pie “dirt bike,” bet tas tomēr cita veida braucieniem, jo mūsu baltās sejas jau tāpat pietiekami izceļas, tāpēc labāk palieku pie pēc iespējas ierastāka braucam rīka.

Cik nu manīju, tad vietējiem gan dubļi netraucē viņi turpina braukt ar baltiem krekliem un smīkņā par mums, iesācējiem.

Tagad, kad situācija skaidra, arī Zane ir gatava braukt palūkoties, kas notiek Mekongas otrā pusē.

P.S.

Vēl es gribēju atklāt, ka mēs esam pieteikušies laivu sacensībām novembra beigās Pnompeņas ūdens festivālā. Ūdens festivāls ir 3 dienu svinības, kuru laikā notiek laivu sacensības.


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here