Phnom Kulen, Ličiju kalns

Kad pēc Ziemassvētku sagaidīšanas tempļos devāmies uz Phnom Kulen, neviens pat nenojauta, kādus pārsteigumus mums šis kalns drīz sagādās.

Ličiju kalna džungļi joprojām ir mīnām klāti, tāpēc visu ceļu līdz kalna virsotnei mēs varējām vērot, kā uz katra ceļmalas koka bija sarakstīti brīdinājumi par to, ka tālāk kāju spert nebūtu prāta darbs. Lieki piebilst, ka informācija par mīnām nonāca atklātībā tikai braucot augšā kalnā.

Virsotnē mūs sagaidīja šāds paziņojums:

Jūs ieejat mīnētā teritorijā

  • Lūdzu pārvietojieties pa iestaigātām takām
  • Izvairieties no vietām, kas biezi noaugušas ar augiem
  • Neceliet no zemes dīvainus priekšmetus
  • Jautājiet pēc padoma vietējiem iedzīvotājiem

Uzmundrinoši vai ne?

Lai arī ziņas par mīnām un sajūta esot tik tuvumu kaut kam TIK bīstama, bija diezgan biedējoša – iespaidi no šīs dienas ir saglabājušies, kā vieni no spilgtākajiem. Pozitīvā nozīmē.

Phnom Kulen jeb Ličiju kalns ir svēts un ļoti nozīmīgs khmeru kultūrā un vēsturē, jo tiek uzskatīts, ka tur karalis Jayavarman II sevi pasludināja par “karaļu karali” un uzsāka vienotas khmeru impērijas izveidi.

Kā varēsiet redzēt video – klints virsotne pārvērsta milzu budas statujā. Un aura tempļa iekšpusē ir patiešām neaprakstāma. Novelkot apavus jau pirms kāpšanas pa trepēm uz templi – ir iespējams ieiet templī iekšā un apiet apkārt milzīgajai budas statujai.

Mūks, kas mums visiem ap roku aptina sarkanas aukliņas un noskaitīja “buramos” vārdus. Mazliet vairāk par to, kāpēc tādas aukliņas vajadzīgas varēsiet dzirdēt video.

Zemāk redzamas 1000 lingas, kas izkaltas uzpes gultnē, bet video tās var saskatīt daudz labāk.

Video:

Skats no Ličiju kalna:


Ikdienā es nodarbojos ar to, kas man pašam visvairāk patīk un es varu to darīt arī otrā pasaules malā. Es veidoju mājas lapas un brīvajā laikā blogoju un sekoju līdzi interneta parādībām. Kad internets ir izslēgts, man patīk fotografēt, braukt ar riteni cauri maziem Kambodžas ciemiem, lasīt grāmatas, laivot pa Latvijas upēm un gribētos kādu reizi paskriet, bet šeit ir mazliet par karstu.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here