READING

iespēja aplūkot fotogrāfijas no mūsu fotoizstādes ...

iespēja aplūkot fotogrāfijas no mūsu fotoizstādes “Cilvēks un daba Kambodžā”

Lai gan pati fotoizstāda bija apskatāma jau jūlijā, gribējām nopublicēt izstādei izvēlētās bildes arī blogā.

Par izstādi: “Veidojām šo izstādi, lai draugiem, radiem un visiem citiem interesentiem parādītu to Kambodžas dzīvi, kas mums jau kļuvusi par ikdienu. Bildēs redzams, kā Kambodžā cilvēki sadzīvo ar apkārt esošo dabu un kā daba pielāgojas cilvēku vajadzībām. Bildes izvēlētas, lai parādītu apkārt valdošo noskaņu un cilvēkos redzamās emocijas, kas mums pēdējo divu gadu laikā visspilgtāk palikušas atmiņā. Izstādes nosaukums “Cilvēks un daba Kambodžā.””

Pirmkārt jau liels, liels paldies visiem, kas atnāca uz atklāšanu, paldies arī tiem, kas gāja uz izstādi kādā vēlākā, klusākā laikā. Bija prieks jūs satikt un vēl lielāks prieks dzirdēt, ka mūsu izvēlētās bildes tika atzītas par labām.

Ir vēl kāda lieta – izstādes laikā daži mūsu draugi un radi dikti gribēja iegūt savā īpašumā kādu konkrētu bildi. Tas varbūt vēl ir iespējams. Jāņem gan vērā, ka dažām bildēm ir nobružāti stūrīši vai pat nelielas plaisas, jo ne visi mūsu pašizdomātie stiprinājumi izturēja un dažas bildes krita vienu vai pat vairākas reizes.

Ja nu atceries, ka tieši ar Tevi runājām par kādu no šīm bildēm, kura tev īpaši iekrita sirdī, tad sūti epastu vai kā citādi kontaktējies ar Zani. Ja nu nevari ar mani nekādi sakontaktēties – tad jau varbūt tev to bildi nemaz tik ļoti nevajag? Par iespējamo atlīdzību, kas segtu bildes drukāšanas izmaksas vienosimies epastā.

Bildes jauktā secībā:

z2augstums30

Kratie pilsētas franču koloniālisma ēka.

z1augstums30

Kambodžas galvaspilsēta Pnompeņa.

u5augstums30 u4augstums30 t2augstums30

Citronzāles vešana uz tirgu ar zirgu.

t1augstums30

Degvielas piegāde uz vietējo benzīntanku. Degvielas uzpildes stacija Kambodžā visbiežāk ir neliels koka stends, uz kura atrodas stikla pudeles ar degvielu. Pamanījām, ka piegādes tiek veiktas ar zirga pajūgu – eko degviela :)

m4augstums30 m3augstums70

Fonā redzami galvaspilsētas Pnompeņas torņi, apkārt notiek upes padziļināšanas darbi. Zvejnieki met tīklus.

m2augstums30

Peldoša māja Mekongas upē.

m1augstums30 k2augstums30

Katru gadu pēc lietus sezonas tiek atjaunots bambusa tilts uz upes vidū esošo salu. Tas veidots tikai no bambusiem, bet ir gana stiprs, lai izturētu mašīnas svaru. Tilta šķērsošana ir par nelielu samaksu.

k1augstums30 e4augstums30 e3augstums30 e2augstums30 e1augstums70

Skats no kalna galā esoša tempļa Phnom Chisor.

d2augstums70

Vīrs ar banānu somu, kas satikts uz vientuļas džungļu takas.

d1augstums70

Mondulkiri province. Rīta skaņas, rasu uz zemes un apkārt esošo mieru varat vien tikai iedomāties.

c6augstums30

Angkol zvejnieku ciemats – netālu no Kepas pilsētas Kampotas provincē. Moto brauciena laikā pētījām Siāmas līča piekrasti, apskatījām vietējos zvejnieku ciematus, kur elektrība tiek iegūta no ik dienas uzlādētiem mašīnu akumulatoriem un vienīgās civilizācijas pazīmes ir TV antenas virs bambusu namiņiem.

c5augstums30

Bērneļi mājā, kas tiek celta labdarības akcijas ietvaros.

c4augstums30 c3augstums30 c2augstums70

Bērns uz ziloņa esot nolēmis kļūt par ziloņu dīdītāju (mahoutu) gluži kā viņa tēvs un vecaistēvs. Esot vienu nedēļu aizgājis uz skolu, bet tur neesot bijis interesanti un nolēmis vairs neiet.

c1augstums70 b4augstums30 b3augstums30 b2augstums30 b1augstums70

Tropiskais karstums ir grūti izturams ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem. Esam ievērojuši, ka tieši pusdienlaikā vietējie khmeri ved savas govis uz upi un tās mazgā. Līdz ar govīm peldi izbauda arī bērni un pieaugušie, kas tās atveduši.  Dažkārt tiek izmazgāta arī kāda līdz paņemta drēbe. Pamērcējot kāju pirkstus ūdenī, tā vien gribas peldei pievienoties, tomēr ūdens “tīrība” un priekšā esošās govis no tā attur.

a3augstums30

Parasti, iedomājoties mūkus, liekas, ka tiem jābūt ļoti nopietniem un klusiem, taču Kambodžā mēdz būt arī savādāk. Jaunieši pēc skolas beigšanas un pirms precēšanās apmēram uz pusgadu vai gadu kļūst par mūkiem. Tas esot nepieciešams, lai sagatavotos tālākai dzīvei. Šeit mūki atvēsinās no karstās saules un ļoti rūpīgi cenšas nesaslapināt līdz paņemto fotoaparātu. Sianukvilles province.

a2augstums70

Mūks Ličiju kalnā (Phnom Kulen).

a1augstums70

Kambodžas galvaspilsētā Pnompeņā līst musonu lietus un mūks ar saules sargu dodas savā ikrīta gājienā pēc ziedojumiem. Kambodžā mūki vienmēr ģērbjas oranžā. Dienas laikā mūki apstaigā vietējos kvartālus, dodot svētību veikaliņos strādājošajiem cilvēkiem un pretī saņemot ziedojumus naudas vai ēdiena formā. Ziedojumi mēdz būt arī pavisam nelieli, piemēram, 2000 rielu (10 santīmu) apmērā.


Es esmu Zane un Japānā es strādāju par skolotāju. Šajā blogā rakstu par piedzīvojumiem, iespaidiem, domām un idejām, kas rodas dzīvojot otrā pasaules malā.

RELATED POST

INSTAGRAM
Ieskaties mūsu ceļojumos un ikdienā
Please Add Widget from here